Interiér bytu, Nobelova ulica, Bratislava

 

Pôvodne nás klient oslovil so spracovaním návrhu kuchyne a spálne, neskôr sa zadanie rozšírilo na obývačku a pracovňu/hosťovskú izbu. Interiér mal byť jednoduchý, minimalistický ale zároveň nemal pôsobiť chladne.

Pracovali sme s kombináciami bielej farby, drevených povrchov a zemitých odtieňov. Centrálny drevený nábytkový prvok plní z jednej strany funkciu v zádverí ako odkladací priestor, z druhej strany plynule prechádza do kuchyne. Kuchynská linka poskytuje dostatok priestoru, skriniek a aj keď nemá priame denne svetlo pôsobí presvetleným dojmom. V smere ku obývačke je rámci kuchyne aj barový pult so sedením. Dispozičné riešenie obývačky zachováva jednoduchý prístup na terasu, TV je viditeľná aj z kuchyne.

Charakteristickým prvkom v pracovni je sklo potlačené leteckou tematikou, ku ktorej má klient blízko. Vstavaná skriňa poskytuje dostatok odkladacích priestorov. Rozkladací gauč umožňuje využiť pracovňu ako hosťovskú izbu.

Spálňa má rozptýlene osvetlenie v podhľade popri stenách s dekoratívnym tehlovým obkladom, čo navodzuje uskludňujúcu atmosféru, keď sa človek “pripravuje” na spánok.

Podobné projekty