Interiér kancelárií UNIQUA v Bratislave

 

Navrhli sme interiér kancelárskych priestorov v centrále poisťovne Uniqua. Kancelárske priestory vyplnili celé podlažie administratívnej budovy a sú členené na viac funkčných celkov.

Ľavá časť podlažia obsahuje priestory predstavenstva s reprezentatívnou recepciou, priestorom pre návštevy a zasadacími miestnosťami. Pravá strana je venovaná štandardným kanceláriám so zázemím a zasadacími priestormi.

Našou snahou bolo navrhnúť moderné priestory so súčasným dizajnom, ktoré sa riadia požiadavkami firemnej identity a farieb poisťovne. Pre štandardný kancelársky nábytok sme zvolili svetlý farebno-materiálový koncept, ktorý priestory presvetľuje a dodáva im potrebnú vzdušnosť. Základné svetlé farby, kombinované s príjemnými textúrami dreva spolu vytvárajú harmonický celok. Svetlému nábytku kontrastujú tmavé koberce, ktoré dávajú možnosť vyniknúť svetlým farbám.

Firemné farby boli použité vo forme farebných kontrastov a akcentov, či už ako deliace paravány, alebo ako farebné poťahy pre rokovacie stoličky a kresielka. Farebné akustické panely s textilným poťahom prepožičiavajú priestorom hravosť a dynamiku. Okrem svojej estetickej funkcie zlepšujú aj celkovú akustiku, keďže tlmia odrazy zvuku od stien.

Podobné projekty