Interiér rodinného domu v Miloslavove

Ako zadanie sme dostali vytvorenie obytnej zóny v Miloslavove na Mesačnej ulici. Po podrobnej analýze prostredia sme sa rozhodli navrhnúť na pozemkoch obytnú zónu so siedmimi samostatne stojacimi rodinnými domami.

Aby boli domy atraktívnejšie pre finálnych užívateľov a vedeli si v nich lepšie predstaviť bývanie, vytvorili sme štúdiu interiéru pre tieto rodinné domy.

Interiér je navrhnutý moderne a minimalisticky. Farebný a materiálový koncept v denných miestnostiach sme založili na svetlých farbách. Ide o kombináciu svetlého dreva v kontraste sivej a z časti čiernej farby umiestnenej na skrinkách, sedacom nábytku a doplnkoch. Veľkou dominantou v priestore je hnedá kožená sedacia súprava, ktorá farebne oživuje celý priestor. Kuchynská linka vytvára veľký pracovný priestor a je doplnená o ostrovček s barovým pultom.  Denná zóna má okná otentované na juhozápad, preto je priestor dostatočne presvetlený.

Izby v nočnej zóne sme navrhli v rôznych farebných prevedeniach, aby si každý klient vedel vybrať svoj štýl. Všetky štýly sú prepojené svetlým dreveným nábytkom.

V rodičovskej spálni sme navrhli tmavšie farby na stenách, čalúnení a nábytku, doplnené o zlatú farbu a svetlé drevo. Snažili sme sa vytvoriť tmavší priestor určený na spánok.

V detských izbách sme zvolili svetlejšie farby. Detské izby sa nachádzajú na druhom nadzemnom podlaží a majú znížený parapet, čím sa prepúšťa väčšie množstvo denného osvetlenia do priestoru. Prvá detská izba má farebný koncept založený na svetlých farbách. Ide o svetlé drevo v kombinácii bielej povrchovej úpravy na skrinkách a sivej farby na textíliách. Druhá detská izba má dominantnú sivú farbu, ktorá je doplnená bielou farbou, svetlým drevom a čiernou v podobe čalúnenia a doplnkov.