Obchod s kočíkmi a detskými potrebami v Bratislave

Klient mal záujem o redizajn interiéru predajne s kočíkmi a detskými potrebami v širšom centre Bratislavy. Prvoradým faktorom pri návrhu bolo minimalizovanie nákladov na nový interiér, preto bolo potrebné navrhnúť fuknčný a estetický koncept s prihliadnutím na výšku financií potrebných na jeho následnú realizáciu.

Pre klienta sú najdôležitejším sortimentom v predajni kočíky, preto sme im venovali čo najviac predajno-výstavného priestoru v návrhu. Navrhli sme moderné zalomené pódiá pri stenách predajne, na ktoré je možné divadelným spôsobom naaranžovať kočíky a atraktívne ich prezentovať zákazníkom. V strednej časti predajne sme vytvorili ďalšie pódiá pre prezentáciu kočíkov, spojené s vertikálnymi stĺpmi s poličkami pre menšie produkty ako kabelky a ďalšie doplnky. Snahou bolo upriamiť pozornosť zákazníkov na prezentovaný tovar a interiérovým riešením ho podporiť

Keďže detský sortiment je pestrý a farebný, nechceli sme použiť príliš pestré farby a materiály, aby sa v kočíky v interiéry opticky nestratili. Rozhodli sme sa pre jednoduchú farebnú škálu, založenú na bielych a šedých farbách s použitím ružovej ako farebného kontrastu. Ružová farba je charakteristická pre svet bábätiek a detí a prináša do interiéru pocit tepla a útulnosti. V ružovej farbe sme navrhli aj predajný pult, na ktorom bude umiestnená pokladňa.

Predajňa kočíkov a detských potrieb v Bratislave predstavuje príklad archtektonického návrhu, pri ktorom sme sa snažili dosiahnuť za nízke investičné náklady moderný vzhľad a reprezentatívne pôsobenie interiéru.

Podobné projekty