Interiér advokátskej kancelárie na Radlinského ulici v Bratislave

 

Klient nás oslovil, aby sme mu vypracovali architektonickú štúdiu interiéru advokátskej kancelárie v centre Bratislavy. Advokátska kancelária sa plánovala presťahovať do nových priestorov v elegantnej historickej budove. Ide o kompletné podlažie so vstupnými priestormi a recepciou, s priestorom pre uvítanie a čakanie návštev, kancelárie partnerov, kancelárie pre koncipientov, reprezentatívnou rokovacou miestnosťou a zázemím.

Pri tvorbe návrhu interiéru sme sa snažili naplno využiť pôvodné členenie priestorov a zachovať cenné historické detaily, ako pôvodné dvere so zárubňami, pôvodnú podlahu z masívnych drevených parkiet a ďalšie zaujímavé prvky.

Veľkou výzvou tohto projektu bolo zladiť pôvodnú historickú substanciu s novými prvkami. Rozhodli sme sa navrhnúť interiér advokátskej kancelárie v modernom štýle s dôrazom na využitie farebného a materiálovéh konceptu zdôrazňujúceho vážnosť právnickej profesie.

Prvý dojem je dôležitý tak v živote ako aj v interiéry, preto sme si dali záležať na dizajne vstupného priestoru s recepciou. Tento priestor uvidí každý klient advokátskej kancelárie ako prvý a preto musí reprezentovať firemnú filozofiu a firemné hodnoty. Navrhli sme recepciu, ktorá je svojou formou moderná, ale zároveň s využitím vhodných materiálov pôsobí reprezentatívne a klasicky. Kompozícia recepcie je založená na prieniku dvoch hmôt, ktoré sú aj materiálovo odlíšené – umelý kameň a drevená dýha. K recepčnému pultu sme doladili príručné sedenie pre usadenie klientov, čakajúcich na prijatie. Corporate identity advokátskej kancelárie podporuje logo firmy z kovových profilov na stene a textilné tapety. Farby a materiály ladia s celkovým konceptom a ostatnými miestnosťami.

Najdôležitejším priestorom pre klienta bola veľká zasadacia miestnosť v centre dispozície. Tu prebieha väčšina rokovaní a práve rokovacia miestnosť reprezentuje celú firmu, je preto k nej potrebné pristupovať s náležitou pozornosťou. Rozhodli sme sa navrhnúť ju v modernou duchu s využitím tmavých farieb a exkluzívne pôsobiacimi materiálmi a povrchmi. Rokovacej miestnosti dominujú pôvodné na bielo lakované dvojkrídlové dvere a pôvodná podlaha z dubových parkiet, ktoré boli reštaurované a namorené na tmavý farebný tón. Exkluzívny výraz zvýrazňujú textilné tapety so zlatou potlačou na stenách. Z nábytkových prvkov dominuje masívny rokovací stôl v dýhe palisander a atypický nábytok, ktorý sme klientovi navrhli na mieru. Prvoradým pre nás bolo navrhnúť reprezentatívny priestor, ktorý bude prezentovať hodnoty zabehanej advokátskej kancelárie.

Pri návrhu interiéru advokátskej kancelérie sme sa snažili o harmóniu medzi pôvodným historickým priestorom a modernými prvkami, podporenými zodpovedajúcim farebným a materiálovým konceptom. Výsledkom je interiér, ktorý zodpovedá predstavám klienta a reprezentuje jeho firemné hodnoty a filozofiu.

Podobné projekty