Rodinný dom Chorvátsky Grob – typ A

 

Jednopodlažný rodinný dom typ A bol navrhnutý v rámci projektu obytnej zóny Naša ulica v Chorvátskom Grobe. Ide o moderný rodinný dom zastrešený plochou strechou s pôdorysom v tvare písmena L.

Tvar písmena L sme zvolili z dôvodu izolácie domu od ulice, dom si svojím tvarom vytvára chránené „átrium“ a tým sa zlepšuje kvalita bývania a prepojenie interiéru s exteriérom.

Dom je rozdelený na dennú a nočnú zónu. Denná zóna pozostáva z veľkorysej obývacej izby prepojenej s kuchyňou a jedálňou. Priamo z obývacej izby je možné sa cez veľké presklené dvere dostať do exteriéru na terasu. V obývacej izbe sa nachádza krb a veľké rohové presklenie, ktoré opticky prepája interiér s exteriérom.

Nočná zóna domu sa skladá z rodičovskej spálne, dvoch detských izieb a kúpeľne s WC. Z rodičovskej spálne je priamy prístup do exteriéru na terasu.

Pôdorys domu má jasnú a funkčnú logiku s minimalizáciou chodieb a iných zbytočných priestorov, čím sme zabezpečili efektívne využitie zastavenej plochy.

Hmota rodinného domu je navrhnutá minimalisticky s využitím plochej strechy. Výrazným prvkom je tmavošedá konzola / strieškam ktorá poskytuje tieň pre terasu a zlepšuje kvalitu pobytu na terase. V rámci záhrady sme navrhli aj bazén.

Dom bol navrhnutý z keramických tvaroviek a tepelné izolácie sú dimenzované tak aby sa dom dostal do pasívneho štandardu. Vykurovanie je riešené tepelným čerpadlom vzduch/vzduch. V každom objekte bola realizovaná predpríprava na klimatizáciu.

Podobné projekty