Chorvátsky Grob rodinný dom typ B

 

Dvojpodlažný rodinný dom typ B bol navrhnutý v rámci projektu obytnej zóny Naša ulica v Chorvátskom Grobe. Ide o moderný rodinný dom zastrešený plochou strechou s pôdorysom v tvare písmena L.

Tvar písmena L sme zvolili z dôvodu izolácie domu od ulice, dom si svojím tvarom vytvára chránené „átrium“ a tým sa zlepšuje kvalita bývania a prepojenie interiéru s exteriérom.

Dom je rozdelený na dennú a nočnú zónu. Denná zóna sa nachádza na prízemí rodinného domu a pozostáva z veľkorysej obývacej izby prepojenej s kuchyňou a jedálňou. Priamo z obývacej izby je možné sa cez veľké presklené dvere dostať do exteriéru na terasu. V obývacej izbe sa nachádza krb a veľké rohové presklenie, ktoré opticky prepája interiér s exteriérom. Na prízemí sa ešte nachádza pracovňa a hosťovská izba s vlastnou kúpeľňou. Z pracovne je priamy prístup do exteriéru na terasu.

Nočná zóna je situovaná na poschodí rodinného domu. Pozostáva zo spálne rodičov so šatníkom a samostatnou kúpeľňou s WC, dvoch detských izieb a ďaľšej kúpeľne s WC. Zo spálne aj z detskej izby je prístup na balkón.

Pôdorys domu má jasnú a funkčnú logiku s minimalizáciou chodieb a iných zbytočných priestorov, čím sme zabezpečili efektívne využitie zastavanej plochy.

Hmota rodinného domu je navrhnutá minimalisticky s využitím plochej strechy. Výrazným prvkom je balkón, ktorý poskytuje tieň pre terasu a zlepšuje kvalitu pobytu na terase. V rámci záhrady sme navrhli aj bazén.

Dom bol navrhnutý z keramických tvaroviek a tepelné izolácie sú dimenzované tak aby sa dom dostal do pasívneho štandardu. Vykurovanie je riešené tepelným čerpadlom vzduch/vzduch. V každom objekte bola realizovaná predpríprava na klimatizáciu.


Podobné projekty