Rodinná vila v Skalici

 

Pre náročného klienta sme navrhli rodinnú vilu na rozsiahlom pozemku vo vilovej štvrti v Skalici. Vila má slúžiť nielen na bývanie, ale zahŕňa aj priestory na prácu a voľnočasové aktivity. Tomu zodpovedá jej veľkosť a členenie.

Vila pôsobí od ulice ako jednopodlažný objekt. Spodné podlažie sme zapustili do svahu a využili tak terénne danosti pozemku. Na hornom podlaží sa nachádza veľkorysá obývacia izba s krbom a terasou. Súčasťou obývacej izby je aj kuchynský kút a jedálenský stôl, ako je to bežné v súčasných moderných konceptoch rodinných domov. Okrem dennej zóny sa na tomto podlaží nachádza aj nočná zóna so spálňou rodičov, dvoma detskými izbami a kúpeľňami. Dôležitým aspektom pre klienta bol dostatočný počet parkovacích miest pre automobily, preto sme na toto podlažie navrhli trojgaráž s možnosťou zaparkovania ďalších troch áut v priestore pred garážou.

Spodné podlažie je venované priestorom na prácu, ale aj oddych a relax. Priestory pre prácu reprezentuje fotoateliér a pracovňa. Pre voľnočasové aktivity sa tu nachádza ďaľšia obývacia miestnosť napojená na kúpeľnu so saunou. Spodné priestory sú prepojené so záhradou veľkými presklenými plochami. Terasa umožňuje sedenie v záhrade s prekrytím, vonkajším grilom a bazénom zakomponovaným do plochy záhrady. Spodnú terasu spája s vrchným podlažím elegantné vonkajšie schodisko.

Pri návrhu hmotového konceptu tejto vily sme sa snažili navrhnúť dom, ktorý by svojou hmotou zapadol do vidieckeho prostredia Skalice, ale ktorý by bol zároveň moderný a súčasný. Použili sme tradičnú šikmú strechu, ale zakomponovali sme ju do modernej kompozície plôch a tvarov. Od ulice pôsobí dom tradične a jeho „moderná tvár“ sa otvára do záhrady. Tým sme dosiahli vyvážené pôsobenie vily v existujúcej zástavbe.


Podobné projekty