Rodinný dom Záhorská Bystrica

 

Rodinný dom v Záhorskej Bystrici sme navrhli pre rodinu s tromi deťmi. Základnou požiadavkou bolo zabezpečiť dostatok priestoru pre všetky rodinné aktivity a ich fungovanie v rámci rodinného domu.

Na prízemí rodinného domu sa nachádzajú vstupné priestory, na ktoré nadväzuje veľkorysá obývacia izba spojená s kuchyňou a jedálňou. Chceli sme z obývacej izby urobiť dominantný priestor, kde bude prebiehať život rodiny, preto sme obývaciu izbu navrhli ako otvorený priestor cez dve podlažia, ktorý je vzdušný a reprezentatívny. Na priestor obývacej izby nadväzuje terasa, ktorá zabezpečuje ideálne prepojenie interiéru s exteriérom. Na prízemí domu sa ešte nachádza pracovňa využiteľná aj ako hosťovská izba, kúpeľňa s WC a dvojgaráž s technickou miestnosťou.

Na poschodie sme situovali nočnú zónu. Nachádzajú sa tu tri detské izby, spálňa rodičov a priestranná kúpeľňa so samostatným WC. Spálňa rodičov má vlastný šatník a balkón. Dominantou tohto poschodia je galéria s knižnicou z ktorej je výhľad do obývacej izby.

Hmotovo sme rodinný dom komponovali ako tradičný dom so šikmnou strechou. Keďže ide o relatívne veľký dom, snažili sme sa jeho hmotu zaujímavo rozčleniť, aby nepôsobil príliš masívne a bol zaujímavý. Prieniky striech a odstúpené hmoty to dosahujú a dom je vizuálne členitý z každej strany. Fasáda je komponovaná s využitím kontrastu omietnutých plôch s plochami obloženými materiálom Timbermax. Tento verne imituje drevený obklad bez nutnosti pravidelnej náročnej údržby.


Podobné projekty