Interiér mezonetového bytu v Senci

 

Navrhli sme pre klienta interiér mezonetového / dvojpodlažného bytu v Senci.

Na spodnom podlaží bytu sa nachádzajú vstupné priestory s dennou zónou bytu – obývacou izbou a kuchyňou s jedálňou. Schodami sa ide do ďalšieho podlažia bytu, kde sa nachádza nočná zóna – spálne s kúpeľňou. Zaujímavým prvkom, ktorý prepája obe podlažia je centrálne situovaný krb, ktorý slúži ako zdroj teplovzdušného vykurovania pre celý byt.

Dvojpodlažný byt v Senci sme navrhli v modernom duchu, s využitím jemných pastelových farieb a drevených povrchov. Obývacej izbe dominuje krb s tmavým kamenným obkladom, ktorý slúži nielen ako dekorácia, ale aj ako zdroj tepla pre celý mezonet. Časť obývacej izby je zvýšená cez dve podlažia, čo miestnosti ešte pridáva na priestorovej kvalite.

Na obývaciu izbu nadväzuje jedáleň spojená s kuchyňou. Tu sú tiež použité pastelové tóny a textúry dreva, ktoré dodávajú priestoru potrebnú útulnosť pre príjemné chvíle pri stolovaní. V kuchyni sme použili podsvietený znížený podhľad, ako architektonický akcent.

Keďže ide o dvojpodlažný byt nachádzajú sa v predsieni schody spájajúce obidve podlažia. Schodisko je navrhnuté s dreveným obkladom stupňov, čím nadväzuje na ostatné drevené povrchy v interiéry.

Horné podlažie bytu je venované nočnej zóne – spálňam s kúpeľňou. Najväčou izbou na tomto podlaží je spálňa rodičov, ktorú sme navrhli v jemných tónoch s využitím farebných akcentov vo forme závesov a textilného poťahu kresla.

Kúpeľna nachádzajúca sa vedľa spálne rodičov je navrhnutá v jemnom pastelovom tóne obkladov, doplnených o obklady s textúrou dreva. Aj tu sme sa snažili o dosiahnutie príjemného pôsobenia farieb a materiálov, ktoré dodávajú obyvateľom hrejivý pocit domova.

Celý byt je zariadený v jednom architektonickom štýle, ktorý sa prelína jednotlivými priestormi a dodáva interiérú jednotný charakter. Jednoznačné členenie bytu na spodnú dennú a hornú nočnú zónu prispieva k dobrému fungovaniu jeho obyvateľov.


Podobné projekty