5 RD Monarská Alej Chorvátsky Grob

 

Prízemný rodinný dom v zóne Monarská Alej v Chorvátskom Grobe sme navrhli pre štvorčlennú rodinu. Zámerom bolo vytvoriť jednoduchý a elegantný rodinný dom s prihliadnutím na ekonomiku výstavby a priaznivé investičné náklady.

Dominantou rodinného domu je veľkorysá obývacia izba s jedálenským a kuchynským kútom. Zaujímavým interiérovým prvkom je krb, ktorý predstavuje dominantu aj na fasáde, ktorá je bohato presklenená. Na obývaciu izbu plynulo nadväzuje terasa, ktorá predstavuje ideálne prepojenie interiéru domu s exteriérom.

Tzv. nočná časť dispozície sa skladá zo spálne rodičov, dvoch detských izieb, kúpeľne s WC a ďaľšieho samostatného WC. Dispozícia je prehľadne členená so snahou o minimalizáciu „hluchých“ priestorov, ako sú chodby a podobne. Bola tu použitá snaha o maximálnu efektivitu pri narábaní s priestorom.

Rodinný dom je zastrešený šikmou strechou a má jednoduchý a elegantný hmotový koncept. Fasáda využíva kontrast bielej omietky a obkladu z režného muriva, dominantou je fasáda obývacej izby s telesom krbu a komína.

Rodinný dom poskytuje dostatočný priestor pre život štvorčlennej rodiny s prihliadnutím na optimalizáciu investičných nákladov pri výstavbe.

Podobné projekty