Rodinný dom – Drozdia ulica – Chorvátsky Grob

Naše zadanie bolo vytvoriť komfortné bývanie v objekte, ktorý sa skladá z dvoch samostatných obytných jednotiek s vlastnými vstupmi a sú určené pre štvorčlennú rodinu. Dvojdom sme navrhli na Drozdej ulici V Chorvátskom Grobe.

Objekt má obdĺžnikový pôdorys a skladá sa z dvoch nadzemných podlaží, ktoré oddeľujú dennú a nočnú zónu. Na prízemí sa nachádza veľkorysá obývacia izba s kuchynským a jedálenským kútom. Na prízemí sa ešte nachádza pracovňa, ktorá môže byť využívaná aj ako hosťovská izba a hygienické zázemie. Nočná časť sa skladá zo spálne rodičov, dvoch detských izieb, kúpeľne s WC. Dispozícia je prehľadne členená so snahou o minimalizáciu „hluchých“ priestorov, ako sú chodby a podobne.

Objekt je navrhnutý tak aby bola maximálne využitá preslnená plocha záhrady pre výsadbu zelene aj pre oddych a relax obyvateľov domu vzhľadom na orientáciu na svetové strany. Objekt je na pozemku umiestnený tak aby všetky obytné miestnosti boli orientované do záhradného priestoru.

Objekt má jednoduchý dizajn, ktorý je ozvláštnený plytkou sedlovou strechou s pultovým vikierom orientovaným na záhradnú časť. Kompozícia fasády je založená na striedaní bielych omietnutých plôch a tmavých plôch s obkladom z umelého kameňa. Tieto kontrasty materiálov dávajú domu moderný výraz a zároveň pôsobia primerane v prostredí Chorvátskeho Grobu.