Rodinný dom – Púpavová ulica juh – Chorvátsky Grob

V návrhu ide o jednopodlažný rodinný dom, v ktorom budú vytvorené dve samostatné bytové jednotky určené pre štvorčlennú rodinu.  Dvojdom je umiestnený v Chorvátskom Grobe na pozemku v novovybudovanej štvrti.

Každá bytová jednotka je rozdelená na dennú a nočnú zónu. Nočná  zóna je situovaná v okrajových častiach bytovej jednotky. Je tam vytvorený súkromný priestor úplne oddelený od dennej zóny. Nočná zóna pozostáva z rodičovskej spálne s priestranným šatníkom, dvoch detských izieb a kúpeľne.

Vstup do objektu je situovaný od cesty. Po vstupe do objektu človek prejde zádverím o ocitne sa vo veľkorysom otvorenom priestore, ktorý pozostáva z obývacej izby, kuchyne a jedálenského kútu. Celý priestor sa vďaka presklenej stene otvára do exteriéru. Keďže je kúpeľňa situovaná v nočnej zóne pri zádverí sa nachádza ešte jedno WC. Súčasť obytnej jednotky je garáž prepojená s interiérom.

Pôdorys domu je v tvare písmena L a tým vytvára zátišie v ktorom je umiestnená terasa. Objekty na pozemkoch sú navrhnuté tak aby bola maximálne využitá preslnená plocha záhrady pre výsadbu zelene aj pre oddych a relax obyvateľov domu vzhľadom na orientáciu na svetové strany.

Pri celkovom výzore objektu sme sa snažili narábať s tvarom strechy a tým vytvoriť moderný dizajn rodinného domu. Skombinovali sme plochú a pultovú strechu, umiestnenú v rôznych výškach. Výzor fasády je založený na kombinácii bielej omietky a tehlového obkladu.