Rodinný dom – Severná ulica – Chorvátsky Grob

Rodinný dom sme navrhli v severnej časti obce Chorvátsky Grob v oblasti nových stavebných pozemkov.  Rodinný dom je určený pre mladú rodinu s dvoma malými deťmi, ktorá sa chce usadiť vo vidieckej oblasti v dochádzkovej vzdialenosti od Bratislavy.

Zadaním od investora bolo navrhnúť priestranný rodinný dom s veľkorysými dennými priestormi na organizovanie  pracovných a spoločenských podujatí. Preto sme sa od začiatku snažili vytvoriť jednoduchý ale zato reprezentatívny dizajn rodinného domu.

Rodinný dom pozostáva z dvoch nadzemných podlaží, ktoré sú rozdelené na dennú a nočnú zónu. Ideou návrhu bolo vytvorenie veľkorysého priestoru na prízemí, kde sa môžu pozívať hostia a druhé nadzemné podlažie je súkromné, určené prevažne pre obyvateľov domu.

Na prízemí sa nachádzajú priestory obývacej izby prepojenej s jedálenským a kuchynským kútom a pracovňa, ktorá bude slúžiť aj ako hosťovská izba, preto k pracovni prislúcha vlastná hygiena. Z oboch priestorov je možný výstup na terasu, kde sa v letných mesiacoch môžu organizovať posedenia pri bazéne. K domu prislúcha garáž určená pre dve autá a motorku. Na druhom nadzemnom podlaží sa nachádzajú dve detské izby a rodičovská spálňa. Každá obytná izba má vlastný šatník a súkromnú kúpeľňu.

Tvar domu je komponovaný tak, aby sa otváral do záhrady a zo strany ulice mal strohý vzhľad. Dom je obložený bezkontaktným fasádnym obkladom v dvoch farbách, doplnený o svetlý WPC obklad umiestnený pri terase, čím sme sa snažili docieliť príjemný efekt dreva s nenáročnou údržbou. Pri návrhu domu sme prihliadali na smerovanie miestností podľa svetových strán, snažili sme sa o optické prepojenie interiéru s exteriérom pomocou veľkoformátových okien smerovaných do záhrady.