Interiér rodinného domu v Záhorskej Bystrici

 

Rodinný dom v Záhorskej Bystrici sme navrhli pre rodinu s troma deťmi. Základnou požiadavkou bolo zabezpečiť dostatok priestoru pre všetky rodinné aktivity a ich fungovanie v rámci rodinného domu. Náš ateliér navrhoval projekt samotného rodinného domu, ako aj projekt interiéru. Tým sme zabezpečili dizajnovú jednotnosť ako exteriéru, tak aj interiéru a vznikol zaujímavý a harmonický celok.

Na prízemí rodinného domu sa nachádzajú vstupné priestory na ktoré nadväzuje veľkorysá obývacia izba spojená s kuchyňou a jedálňou. Chceli sme z obývacej izby urobiť dominantný priestor, kde bude prebiehať život rodiny, preto sme obývaciu izbu navrhli ako otvorený priestor cez dve podlažia, ktorý je vzdušný a reprezentatívny.

Obývacia izba je navrhnutá v kombinácií tmavých tónov a prírodných materiálov. Dominantou je teleso krbu, ktoré prebieha celou výškou obývacej izby. Má moderný dizajn a zaujímavý povrch tvorený tzv. benátskou štukou. Ďalším výrazným prvkom v obývacej izbe je veľké dizajnové svietidlo, ktoré dominuje priestoru. Zvolili sme tmavú podlahu, ktorá dodáva obývacej izbe príjemný podtón a harmonizuje s ostatnými použitými materiálmi a farbami.

Súčasťou obývacej izby je jedálenský kút, ktorý je tvorený masívnym dreveným stolom, nad ktorým je ďalšie dizajnové svietidlo. Veľkorysý obytný priestor je ukončený kuchynským kútom s barovým sedením. Kuchynskú linku sme navrhli v kombinácií tmavých tónov nadväzujúcich na obývaciu izbu s kontrastnými bielymi plochami vo vysokom lesku. Zaujímavý prvok predstavuje sklenená zástena linky s farebnou grafikou. Praktickým detailom je okno za linkou, ktoré poskytuje výhľad do záhrady.

Na prízemí sa nachádza kúpeľňa pre hostí so sprchovým kútom s podľahovým žľabom. Nábytok v kúpeľni je navrhnutý na mieru z tmavého dreva, ktoré nadväzuje na dizajn obývacej izby a jedálne. Zaujímavým prvkom sú plastické keramické obklady v béžovej farbe.

Na poschodí domu sa nachádza nočná zóna. Situovali sme tu tri detské izby, spálňa rodičov a priestrannú kúpeľňu so samostatným WC.

Spálňa rodičov má vlastný šatník a balkón. Je navrhnutá v tmavých tónoch. Na nábytku sú použité modré farebné plochy, ktoré mu dodávajú zaujímavý výraz. Dominantou je dizajnové svietidlo visiace zo stropu. Na stene za posteľou je plastická tapeta tmavohnedej farby, ktorá dodáva spálni potrebnú útulnosť.

Na poschodí sa nachádza veľkoryse riešená kúpeľna so sprchovým kútom, samostatne stojacou vaňou, ako aj dvojumývadlom. Kúpeľna má podobný materiálový a farebný koncept, ako spodná kúpeľna, rozdiel je v použití tmavého plastického keramického obkladu. Výrazným prvkom je zrkadlo, zaberajúce celú stenu kúpeľne. Sprchový kút je opäť riešený elegantne s podlahovým žľabom. Dizajnová samostatne stojaca vaňa harmonicky kontrastuje s tmavým obkladom stien za ňou. Pod skrinkou s umývadlami je nasypaný biely štrk, ktorý predstavuje zaujímavý architektonický detail.

Na poschodí sú situované tri detské izby, ktoré sme navrhli moderne a hravo. Svieže farby a materiály, ako aj atypický nábytok na mieru z nich robia priestor pre rozvoj fantázie a kreativity malých obyvateľov.

Centrálnym priestorom poschodia domu je galéria s výhľadom do obývacej izby. Má slúžiť na oddych, čítanie kníh, hru detí a podobne. Navrhli sme sem knižnicu z tmavého dreva. Sklené zábradlie opticky spája priestor galérie a obývacej izby.

Vďaka tomu že sme navrhovali samotný rodinný dom, ako aj jeho interiér podarilo sa nám harmonicky zladiť všetky prvky a vytvoriť pôsobivý celok. Ide ideálny prípad, kedy vieme klientovi poskytnúť maximálnu mieru služieb a dosiahnuť reprezentatívny výsledok.

Podobné projekty