Rodinný dom Záhorské sady

Rodinný dom sa nachádza v novo vybudovanej obytnej časti Záhorské sady v obci Záhorská Bystrica. Ide o rohový pozemok, ktorý je ohraničuje cesta z dvoch strán. Aby sa hluk nešíril na pozemok, pri ceste bude vysadená vysoká zeleň, ktorá bude vytvárať zvukovú bariéru a zároveň príjemné zazelenané prostredie na bývanie.

Objekt sa skladá z dvoch nadzemných podlaží, ktoré oddeľujú dennú a nočnú zónu. Na prízemí sa nachádza obývacia izba, kuchyňa s jedálenským kútom, hosťovská izba a hygienické zázemie. Kuchyňa s obývacou izbou vytvárajú jeden veľkorysý otvorený priestor s oknami smerujúcimi na exteriérovú terasu.

Nočná zóna sa skladá zo spálne rodičov, dvoch detských izieb a kúpeľne s oddeleným WC. Dispozícia je prehľadne členená so snahou o minimalizáciu „hluchých“ priestorov, ako sú chodby a podobne.

Miestnosti sú orientované podľa svetových strán. Tvar objektu je prispôsobený užívateľovi rodinného domu a jeho požiadavkám. Druhé nadzemné podlažie je ustúpené a pomocou povrchovej úpravy fasády vzniká akcent v podobe obloženia WPC obkladom. Ide o obklad, ktorý nahrádza masívne drevo ale nie je taký náročný na údržbu.

Pri rodinnom dome je vytvorené exteriérové parkovanie a aby na auto nepôsobili meteorologické vplyvy, navrhli sme drevené pergolové prestrešenie nad parkovacím státím.