Športovo-relaxačná zóna – Terno  Bratislava

S návrhom nás oslovila firma Terno, ktorá vlastní veľkú sieť predajní potravín, aby sme im v domovskej firme v Bratislave navrhli Chill out zónu pre zamestnancov. Aby  pre nich  spríjemnili pracovné prostredie a počas prestávok mohli tráviť spoločný čas oddychom alebo zábavou s kolegami a viac sa medzi sebou mohli zblížiť a vytvoriť kamarátske vzťahy.

Vybraná miestnosť sa nachádza v centrálnej časti budovy, jej rozloha je 55m2. Návrh je finančne obmedzený, preto sme sa snažili vyberať nábytok z firiem, ktoré boli pre nás cenovo dostupné.

Ako zadanie sme dostali vytvoriť štyri rôzne návrhy od rôznych dodávateľov nábytku s tým, že návrhy budú rozposlané medzi zamestnancov a každý z nich bude hlasovať ktorý z návrhov ho najviac zaujal. Po hlasovaní sa jeden z návrhov vyberie a prebehne realizácia.

Ide o administratívnu budovu so stĺpovým podporným systémom, ktorý zasahuje aj do pôdorysu našej miestnosti, s čím bolo treba počítať. Miestnosť nemá okná na obvodovej stene, preto je osvetlenie miestnosti dosiahnuté nepriamym osvetlením z chodby a umelým osvetlením zapustením v kazetovom strope.

1.návrh je od firmy Nowy Styl, vybraný nábytok je ladený do svetlých pastelových farieb v teplých farebných odtieňoch, doplnené o modrú a tmavo sivú. Farby sú kombinované s dreveným nábytkom zo svetlého dreva. Priestor je opticky rozdelený nábytkovou zostavou v kombinácii s akustickými panelmi, v jednej časti je relaxačné posedenie  v menších skupinkách a v druhej časti je hravý otvorený priestor s pohyblivým nábytkom.

2.návrh je tiež od firmy Nowy Styl, doplnený o kožený nábytok v anglickom štýle, dodávaný Ternom, ktorý by dostal druhú šancu a bol by znovu využitý. Tento kožený nábytok je v tmavo bordovej farbe, preto sme sa snažili ostatný nábytok k nemu farebne doladiť. Návrh je ladený do tmavých zemitých farieb doplnený o marhuľový odtieň. Nábytkové zostavy sú ladené do tmavosivej farby v kombinácii s bielou. Celá miestnosť je pomocou nábytkovej zostavy v kombinácii s akustickými panelmi opticky rozdelená na menšie súkromné priestory.

3.návrh je od firmy OHD, je kombinácia svetlých neutrálnych farieb s marhuľovou a mätovou farbou. Priestor je opticky rozdelený nábytkovou zostavou, v jednej časti je posedenie  v menších skupinkách a v druhej časti je otvorený priestor pozostávajúci zo modulovateľných sedačiek.

4.návrh je cenovo najvýhodnejší, snažili sme sa vybrať populárny nábytkový obchod za dostupné ceny, preto sme vybrali nábytok z IKEA, doplnený o kožený nábytok v anglickom štýle, dodávaný Ternom. Nábytok do priestoru sme vyberali v rôznych kontrastných farbách, a snažili sme sa dosiahnuť hravý dizajn priestoru. Celá miestnosť je pomocou nábytkovej zostavy opticky rozdelená na menšie súkromné priestory.