Obytná zóna rodinných domov – Chorvátsky Grob

Ide o návrh rodinných domov na Sokolej ulici v Chorvátskom Grobe. Pri návrhu sa prerozdelili parcely tak, aby každý objekt mal rovnako veľký pozemok. Objekty na pozemkoch sú navrhnuté tak aby bola maximálne využitá preslnená plocha záhrady pre výsadbu zelene aj pre oddych a relax obyvateľov domu.

Prízemný rodinný dom sme navrhli pre štvorčlennú rodinu. Zámerom bolo vytvoriť jednoduchý a elegantný rodinný dom s prihliadnutím na ekonomiku výstavby a priaznivé investičné náklady.

Dom má obdĺžnikový pôdorys ktorý je rozdelený na dennú a nočnú zónu. Obývacia izba, prepojená s kuchynským a jedálenským kútom, tvorí dominantu celého interiéru. Má vyvýšený strop a veľkoplošné presklené okná, ktoré kopírujú tvar strechy.

Medzi nočnú zónu patrí rodičovská spálňa a 3 obytné izby. Jedna z obytných izieb môže slúžiť ako pracovňa/ hosťovská izba.

Rodinný dom je zastrešený sedlovou strechou a má jednoduchý a elegantný hmotový koncept. Fasáda využíva kontrast bielej omietky a obkladu z režného muriva, dominantou je fasáda obývacej izby s telesom krbu a komína.