Bytový dom Bojnice

 

Ide o návrh bytového domu v Bojniciach. Je navrhnutý na lukratívnom mieste na kopci s dobrým výhľadom na okolité mestá, hory a prírodu. Postavený na súkromnom, nerušivom mieste pod lesom ale v pešej dostupnosti do centra. V blízkosti objektu sa nachádza Bojnická ZOO a Bojnický zámok.

 

Objekt je navrhnutý v svahovitom teréne, čo odpovedá jeho tvaru. Ide o terasový bytový dom s ustúpenými podlažiami, ktorý má 6 nadzemných podlaží a 2 podzemné podlažia s podzemným parkovaním zapusteným v teréne. Bytový dom je navrhnutý bezbariérovo, všetky prístupy sú podporené rampami, ktoré sa snažia kopírovať terén. Byty na 1 nadzemnom podlaží majú svoje predzáhradky.

 

Fasádna úprava je kombinácia bielej omietky a prírodných materiálov. Na spodných podlažiach je fasáda obložená svetlím kameňom a horné podlažia majú drevený obklad. Objekt má zelenú strechu, čo pomáha zlepšovať klímu v letných mesiacoch. Každý byt má svoj balkón, ktorý je navrhnutý tak aby nebol veľmi výrazný. Celý výzor fasády je navrhnutý tak aby zapadol do lesného prostredia.

 

Bytový dom patrí do kategórie sekciových bytových domov s dvoma samostatnými jadrami. Je rozdelený na dvojizbové až štvorizbové bytové jednotky s rozlohou od 60m2 do 100m2. Byty sú rozdelené na dennú a nočnú časť. Do dennej časti patrí priestranná obývacia izba spojená s kuchyňou a do nočnej časti patria izby na spanie so šatníkom. Byty na horných podlažiach majú súkromné terasy s dobrým výhľadom.