6 RD Monarská Alej Chorvátsky Grob

 

Prízemný rodinný dom s pôdorysom v tvare písmena L sme navrhli v zóne Monarská Alej v Chorvátskom Grobe. Zámerom bolo realizovať priestranný prízemný rodinný dom vo vyššom štandarde. Tvar písmena L je výhodný tým, že si rodinný dom vytvára chránený priestor pre aktívny a nerušený oddych rodiny na terase a v záhrade.

Dominantou rodinného domu je veľkorysá obývacia izba s jedálenským a kuchynským kútom. Na obývaciu izbu plynulo nadväzuje terasa, ktorá predstavuje ideálne prepojenie interiéru domu s exteriérom. Terasa má dostatočnú plochu na plnohodnotné využívanie a je na ňu zabezpečený prístup aj z ďalších miestností domu.

Tzv. nočná časť dispozície sa skladá zo spálne rodičov, dvoch detských izieb, kúpeľne s WC a ďaľšieho samostatného WC s práčovňou. Okrem spomenutých miestností sme do tohto domu navrhli aj hosťovskú izbu, ktorá môže byť využívaná aj ako pracovňa. Celkovo ide o priestorovo veľkorysý rodinný dom s vysokým štandardom bývania.

Rodinný dom je zastrešený šikmou strechou a má jednoduchý a elegantný hmotový koncept. Fasáda využíva kontrast bielej omietky a obkladu zo šedého kameňa, k obkladu fasády je doledená aj farba strešnej krytiny.

Rodinný dom ponúka veľkorysý obytný priestor pre štvorčlennú rodinu a svojim tvarom umožňuje naplno využívať interiérové ako aj exteriérové priestory pre aktívny oddych jeho obyvateľov.

Podobné projekty