Interiér rodinného domu Severná

Rodinný dom sme navrhli v severnej časti obce Chorvátsky Grob v oblasti nových stavebných pozemkov.  Rodinný dom je určený pre mladú rodinu s dvoma malými deťmi, ktorá sa chce usadiť vo vidieckej oblasti v dochádzkovej vzdialenosti od Bratislavy.

Zadaním od investora bolo navrhnúť priestranný rodinný dom s veľkorysými dennými priestormi na organizovanie  pracovných a spoločenských podujatí. Preto sme sa od začiatku snažili vytvoriť jednoduchý ale zato reprezentatívny dizajn rodinného domu.

Pracovali sme s kombináciami bielej farby, svetlých drevených povrchov, svetlého mramoru a sivých odtieňov. Navrhovaný rodinný dom je dvojpodlažný. Centrálne miestnosti sa nachádzajú na prvom nadzemnom podlaží. Obývacia izba má veľkorysú rozlohu a je dominantnou miestnosťou v celom dome s prepojením jedálenského a kuchynského kúta. Rozdeľuje sa na dva „oddelené celky“. Prvý priestor je určený na oddych a posedenie s rodinou a druhý priestor je vytvorený ako pánsky kútik pred krbom s vinotékou. Kuchynská linka je navrhnutá do tvaru písmena U s barovým pultom a napojením na pracovnú linku v komore, vďaka čomu môžeme zväčšiť pracovný priestor kuchyne o polovicu. Otvorená miestnosť obývacej izby je dobre presvetlená celoplošnými bez rámovými okennými otvormi s výstupom na terasu.

Pracovňa je situovaná na prvom nadzemnom podlaží v blízkosti vstupnej haly s výstupom na terasu. Je určená na pracovné stretnutia a môže slúžiť aj ako hosťovská izba, preto je hneď vedľa pracovne umiestnená menšia kúpeľňa, určená pre hostí.

Druhé nadzemné podlažie je súkromné, určené iba pre obyvateľov rodinného domu. Nachádzajú sa tu tri obytné miestnosti so súkromnými šatníkmi. Na podlaží sa nachádzajú dve súkromné kúpeľne jedna patrí k rodičovskej spálni a druhá je určená pre deti, prístupná z oboch izieb. Všetky obytné miestnosti majú vysoké otvorené stropy ukončené pohľadovým betónom.

Detské izby majú drevený nábytok ukončený dvierkami v bielej farbe. Steny za posteľami sú pokryté čalúnením v béžovej farbe, čo navodzuje pohodlnosť a uskladňujúcu atmosféru, keď sa človek „pripravuje“ na spánok.

Drevený nábytok v celom dome vrátane stolov a stoličiek sa bude vyrábať na mieru.