Interiér pobočky VÚB banky Aupark

 

Pre VÚB banku sme vytvorili návrh interiéru pobočky v bratislavskom nákupnom centre Aupark. Priestor pobočky má atypický pôdorys tvaru L, ktorý bolo potrebné zohladniť v dizajnovom aj prevádzkovom koncepte pri tvorbe interiérovej štúdie.

Pre rýchlu orientáciu klientov banky v interiéry je dôležité jasné členenie na ľahko identifikovateľné zóny, čo sme dosiahli použitím výrazných architektonických prvkov – tzv. vstupných oblúkov s dreveným obkladom podsvietených firemnými farbami VÚB banky. Oblúky jednoznačne členia priestor na jednotlivé funkčné zóny a zároveň privádzajú klietov do hĺbky dispozície. Taktiež ide o silný motív viditeľný aj z pasáže, ktorý priťahuje pozornosť okoloidúcich návštevníkov obchodného centra Aupark.

Pôdorysne sme sa taktiež snažili o jednoduchosť a prehľadnosť. Po pravej strane sa nachádzajú jednotlivé pracoviská vo forme kójí oddelených dizajnovými textilnými paravánmi. Oproti pracovným kójam sa nachádzajú ostrovy sedacieho nábytku určeného pre usadenie sa zákazníkov a čakanie, kým sa uvoľní želané pracovisko. V hĺbke Lkovej dispozície sa nachádza hypotekárne centrum, pokladňa a kancelárie so zázemím.

Použili sme moderný farebno materiálový koncept s využitím príjemných textilných materiálov v jemných farbách s farebnými akcentmi vo firemných farbách VÚB banky. Základom sú jemné šedé a pastelové tóny, ktoré sú farebne doladené na nábytku, textilných deliacich paravánoch aj na obkladových paneloch na stenách. Aby nebol interiér fádny, je tu množstvo farebných akcentov v charakteristických farbách bankovej inštitúcie. Farby umožňujú ľahšiu orientáciu pre zákazníkov a napomáhajú členeniu na jednotlivé funkčné zóny. Architektonický zámer umocňuje dvojfarebná dlažba, ktorá podporuje pôsobenie podsvietených rámov a napomáha jasnej logike štruktúrovania priestoru.

Podobné projekty