Obytná zóna – Kuchyňa

Obytný súbor sa nachádza v blízkosti vodnej plochy Kuchyňa s okolitým rekreačným prostredím. Výstavba v susednej blízkosti pozemku pozostáva z rodinných domov, preto sme sa aj my rozhodli navrhnúť zónu s rodinnými domami.

Pozemok sme pretransformovali na šesť stavebných parciel, na ktorých budú umiestnené samostatne stojace objekty s veľkorysou rozlohou pozemku na komfortné a nerušené bývanie. Každý dom pozostáva z dvoch zrkadlových bytových jednotiek s ustúpenou hmotou so samostatnými vstupmi, umiestnenými od cesty.

Obytné jednotky sú dvojpodlažné a sú rozdelené na dennú a nočnú zónu. Na prízemí je situovaná denná časť, kde sa nachádza obývacia izba spojená s kuchynským a jedálenským kútom, hygiena a hosťovská izba. Nočná zóna sa skladá zo spálne rodičov so šatníkom, dvoch detských izieb a kúpeľne s WC. Dispozícia je prehľadne členená so snahou o minimalizáciu „hluchých“ priestorov, ako sú chodby a podobne.

Navrhnuté objekty majú jednoduchý dizajn, ktorý je ladený do prírodných farieb a prírodných materiálov. Kompozícia fasády pozostáva z bielych omietnutých plôch a dreveného obkladu v svetlej bukovej farbe.

Zóna funguje ako samostatný celok a jej koncept je navrhnutý tak, aby ju mohli obyvatelia po vzájomnej dohode uzavrieť a získať tak väčšie súkromie v lesoparkovom prostredí.