Perla Ružinova

Perla Ružinova je polyfunkčný komplex, vytvorený na bývanie aj podnikanie na jednom mieste. Je situovaná v širšom centre Bratislavy, na rozhraní atraktívnej mestskej časti Ružinov a romantického starého Prievozu. Je postavená na mieste odkiaľ je výborný prístup do centra mesta nielen autom a verejnou dopravou, ale aj na bicykli. Taktiež dobré napojenie na mestský diaľničný okruh.

 

Projekt je dispozične členený na 5 rezidenčných veží s názvami Diamant, Platinum, Smaragd, Rubín a Zafír. Budovy sú funkčne a prevádzkovo oddelené, no prepojené sú podzemnými garážami a dvojposchodovým parterom, kde je umiestnená občianska vybavenosť. Výška veží je rôzna, dve veže situované na juhovýchod majú 12 nadzemných podlaží a tri veže situované na severozápad majú 16 nadzemných podlaží. Každá veža má svoje vlastné komunikačné jadro. Parkovanie je zabezpečené pod celým komplexom na 3 podzemných podlažiach. Medzi rezidenčnými vežami je vytvorený priestor na oddych v peknom a upravenom prostredí zelene.

 

Fasádna úprava je kombinácia bielej omietky a tehlového obkladu. Každá veža má svoj samostatný  rázový charakter no spolu vytvárajú ladiaci celok.  Vzhľad je navrhnutý tak, aby harmonicky zapadol do už existujúcej okolitej zástavby.

 

Do komplexu je zabezpečený bezbariérový prístup. Bytové jednotky sú navrhnuté tak aby vytvárali komfortné bývanie, ale aby boli aj cenovo dostupné. Sú rozdelené na dvojizbové až štvorizbové bytové jednotky s rozlohou od 50m2 do 160m2. Dispozičné riešenia sú užívateľsky veľmi dobre a logicky riešené, pretože sa myslelo na oddelenie dennej od nočnej časti s hygienickým zázemím, navyše sa v bytoch nachádza dostatok úložných priestorov.

 

Výstavba prebiehala v dvoch etapách, najskôr sa v roku 2011 postavili dve veže vo výške 12 a 16 nadzemných podlaží, ktoré sú prepojené parterom a v roku 2016 sa dostaval celý komplex.